Francouzský dvoumístný útočný bombardér Breguet Bre 691AB2 byl odvozen z prototypu Bre 690 ovšem s poněkud výkonějšími motory Hispano-Suzia 14 AB 10/11 po 515 kW na každé motorové jednotce. Výzbroj byla také upravena na jeden kanón ráže 20mm a dva kulomety 7,5 mm. Ty byly umístněny v přídi a doplňovaly je dva pohyblivé kulomety stejné ráže na hřetě a pod trupem. Breguety byly schopné nést v pumovnici zátěž 400 kg pum. Francouzské vojenské letectvo si objednalo 100 kusů této verze. Letoun vykazoval výborné letové vlastnosti jen nespolehlivé motory Hispano-Suiza byly nahrazeny motory Gnôme-Rhône s vyšším výkonem a tak vznikla verze Bre 693. Breguety i přes své nesporné kvality byly ve francouzké kampani nevhodně nasazeny, což vedlo k poměrně vysokým ztrátám.

Lt. Karel Vildomec (vlevo již v brritském stejnokroji) a Lt. František Sixta po dokončení přeškolovacího kurzu byli přiděleni k bitevní jednotce GBA II/54, která měla ve výzbroji Breguety Bre 691AB2. Tam se také zúčastnili závěrečných bojů před kapitulací Francie.
Potom se Karel Vildomec dostal na britské ostrovy a stal se příslušníkem 311. československé bombardovací perutě. Tam odlétal plný operační turnus 200 hodin a v rámci odpočinku se stal instruktorem letání. Později velel pokračovací výcvikové letce 1429. COTF při třistajedenátce. Po přezbrojení u Coastal Command na Liberatory se na tyto letouny již nepřeškoloval a do konce války působil v neletových funkcích.
Po válce a po komunistickém „vítězném únoru“ ho čekalo stejné martýrium jako ostatní západní letce.
In memoriam plukovník letectva Karel Vildomec zemřel bohužel 16. ledna 1979.