Jak již bylo uvedeno druhý prototyp stíhačky Avie B 35.2 Tento letoun byl, zalétán 30. prosince 1938 a lišil se jen v detailech
od B 35.1. Létal například bez zbraňových kanálků na motorovém krytu. Německá okupace 15. března 1939 sice zabránila sériové výrobě, ale vývoj letounu v Avii nicméně pokračoval samozřejmě pod německou správou.
Celý vývoj tohoto stíhacího jednoplošníku velice pěkně popsal Radek Folprecht v iDnes Magazinu Technet v článku
Jak nám ujel vlak. Nejlepší československá stíhačka přišla pozdě.


23. března.1939 se v Letňanech uskutečnila výstavka československých letounů pro představitele německé branné moci. Na snímku nahoře je v popředí B 35.2 s dřevěnou vrtulí v popředí. Tovární pilot Avie Rudolf Dalecký do Letňan přelétl letouny B.35.2 a B.158.1. a setkal se s generálem Udetem, zbrojmistrem Luftwaffe a esem z první světové války. Německý zkušební pilot Karl Francke si pak zalétal s B.35.2.
Zkušený pilot Rudolf Dalecký působil v Avii od roku 1935. Proslavil se mnoha bravůrními leteckými kousky. Třeba podlétl Mánesův most v Praze. Jeho letecké umění bylo nesporné. Po německé okupaci byl z Avie propuštěn, ale hned se zapojil do odbojové činnosti. Zejména se podílel na odchodu našich letců do zahraníčí a ilegálních úkrytech zbraní. V roce 1940 byl právě za to zatčen gestapem. Poté byl vězněn ve více německých lágrech. Když by na konci válkyl propuštěn tak se zapojil do květnového povstání v Praze. Bohužel na konci války 5. května 1945 byl zákeřně zastřelen, když šel s bílou vlajkou vyjednávat Něnci příměří na nádraží Praha-Vysočany.

V dubnu 1939 nastoupili do Avie jako tovární piloti Jaroslav Hlaďo a František Zemánek. Právě druhý jmenovaný se intenzívně podílel na testech Avie B 35.2, u které se zkoušely různé druhy vrtulí a i třílistá Hamilton Standart. Zkusili si to také bulharští letci. Jak to dopadlo ilustruje snímek dole.
Foto druhěho prototypu Avie B 35.2 s třílistou vrtulí Hamilton Standart po havárii bulharského kapitána Popgančeva z 28. května 1940. Pilot vyvázl bez zranění.